فرماندار فیروزكوه گفت: به منظور توسعه، ترویج و اشاعه فرهنگ مطالعه مفید و كتابخوانی، ضرورت دارد تا سند مطالعه مفید شهرستان تهیه و تدوین شده و سپس در قالب طرح هایی به عملیاتی و اجرایی نمودن آن بپردازیم.

تدوین سند مطالعه مفید شهرستان فیروزكوه ضروری است

به گزارش خبرنگارفیروزکوه نیوز:

'سعید افشار نادری' اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری 'در مقوله كتاب و كتابخوانی باید خیلی تلاش شود و حقمان بسیار بیشتر از اینهاست'.

وی گفت: نگاهی به سبقه و سابقه فرهنگی ایرانیان در طول تاریخ، نشان می دهد كه در زمینه كتابخوانی و فرهنگ مكتوب و نوشتاری، دارای جایگاهی ویژه بوده و سرآمد بسیاری از كشورهای جهان بوده ایم.

فرماندار فیروزكوه افزود: سابقه فرهنگی غنی، تكریم دانشمندان و علما در مذهب و اعتقادات مذهبی و مراجعه به سیره رهبران، ائمه اطهار (ع) و اندیشمندان همگی نشاندهنده برتری ایرانیان در طی قرون و اعصار بر سایر فرهنگ ها و تمدن ها در این عرصه می باشد.

وی تصریح كرد: آنچه كه همواره مقام معظم رهبری بر آن تاكید داشته و دارند این است كه آحاد جامعه ایران اسلامی باید مردمانی اهل استدلال و تفكر بوده و با كتاب مانوس باشند و این از افتخارات نظام است كه رهبری چنین فرزانه و حساس به مسائل فرهنگی اجتماع دارد.

افشار نادری خاطرنشان كرد: نكته دیگری كه از بیانات مقام معظم رهبری می توان استخراج كرد لزوم توجه به نوجوانان و جوانان به عنوان مخاطبان اصلی در مقوله مطالعه مفید است و دقیقا در این سنین می توان انگیزه و اشتیاق در افراد ایجاد و آن را به فعلیت در آورد.

وی در تعریف مطالعه مفید و تفاوت آن با مطالعه غیر مفید، گفت: مطالعه ای مفید است كه پویایی ذهن را به دنبال داشته و افراد را به انسان هایی فرهیخته و اهل استدلال تبدیل نموده و در اصلاح امور یاری رساند.

فرماندار فیروزكوه ادامه داد: بروز و ظهور این فرهنگ در جامعه سال ها زمان می برد و باید مدت های متمادی كار كنیم و برنامه داشته باشیم تا این رفتار ملكه ذهن افراد شده و در وجود آنان نهادینه گردد.

وی تدوین سند مطالعه مفید را در این راستا ضروری عنوان نمود و افزود: تهیه طرح ها و برنامه هایی در این راستا در مهدهای كودك و مدارس از ملزومات است و اختصاص ساعاتی به بیان قصه ها و خواندن كتاب برای كودكان و پیش بینی زنگ مطالعه در مدارس بسیار تاثیر گذار است.

افشار نادری با بیان اینكه كتابخانه نمی تواند انسان را كتابخوان كند، تصریح كرد: باید در راستای منویات و كلیات مقام معظم رهبری به ارائه ایده و طرح بپردازیم تا نهضت كتابخوانی در منطقه شكل گیرد.

وی خاطرنشان كرد: ارائه راهكارهایی در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه و كتابخوانی و شناسایی موانع و مشكلات آن از اهم اموری است كه باید مورد توجه صاحبنظران قرار گیرد تا به اهداف عالیه نظام در جهت پرورش انسان هایی شایسته دست یابیم.

نوع مطلب : عناوین کل اخبار، اجتماعی، دینی و فرهنگی، 
برچسب ها :
اخبار شهرستان فیروزکوه "فیروزکوه نیوز"
به اولین ,جامعترین و بروزترین سایت خبری شهرستان فیروزکوه خوش آمدید.
درباره وبلاگ

با عـــرض ســـــــــــلام و احـــــــــترام
این وب جهت دست یابی سریع و راحت تر شما شهروندان محترم فیروزكوهی به اخبار روز شهرستان ایجاد شده است.

بروزترین و كاملترین اخبار شهرستان فیروزكوه را در فیروزكوه نیوز بخوانید.

خبرگزار:آقای محمد حسین سیر

مدیر وبلاگ : احسان شورونی
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic